"Superjunaci" u Centru za kulturu Čakovec

Učenici predmetne nastave su  u Centru za kulturu Čakovec 15. studenoga pogledali izvrsnu predstavu Superjunaci, proizašlu iz suradnje čakovečkih Pinkleca i Teatra Poco Loco.

Borba Dobra i Zla neiscrpno je vrelo umjetničkoga stvaranja, a jedan od neobičnijih i uspjelijih scenskih prikaza vječitoga sukoba naši su učenici imali priliku vidjeti u Superjunacima.

Izvrsno uigranu ekipu kostimografa, glumaca i cjelokupne kazališne ekipe, na čelu s koreografkinjom i scenografkinjom Rakhal Herrero, okupila je redateljica Renata Carola Gatica.

Na borilištu su se likovi (protivnici i zagovaratelji umjetnosti) jedni drugima suprotstavljali izvrsnom koreografijom - borbom superjunaka ostvarenom kombinacijom plesnih pokreta i pokreta različitih borilačkih vještina. Predstava podsjeća na crtiće, igrice i filmove o superjunacima koji svojim fantastičnim moćima stvaraju svjetove na rubu mašte. Upravo je takav dojam na mlade gledatelje ostavila ova snažna mješavina scenskoga pokreta, moderne glazbe, bliske mlađoj publici, i zvuka.

Naučili su da čovjek bez umjetnosti nije potpuno biće, jer umjetnost je hrana za dušu, da ljubav ima veliku moć, te da se nasiljem ne mogu riješiti nikakvi maleni, ali niti veliki problemi.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 20. 11. 2017.