Božićna čarolija i povratak u stvarnost

Božićna je čarolija u našoj školi počela već početkom prosinca kad su učenici Etno i cvjećarske skupine okitili jelku nakitom koji su sami izradili, a učitelj Veljko postavio žaruljice veselo navješćujući nadolazeće blagdane.

Najmlađima je u posjet stigao i sveti Nikola kako bi nagradio njihovo lijepo i pristojno ponašanje te dobar uspjeh u školi.

Božićni sajam, održan 17. prosinca, privukao je brojne posjetitelje. Svi su oni svojim kućama nosili najvrjednije ukrase na svijetu. Naime, jaslice, kuglice za bor, anđele, zvjezdice i mnoge druge blistave sitnice kojima su okitili svoje blagdanske domove izradili su marljivi učenici sa svojim roditeljima i učiteljima te im svojim nesebičnim trudom i angažmanom dali neprocjenjivu vrijednost. Učenici Etno i cvjećarske skupine priredili su nam i žive jaslice.

Najsvečanije je ipak bilo 21. prosinca na božićnoj priredbi simboličnog naziva Poziv u zavičaj duha. Učiteljica Željka Pavlic-Bedić koja je rukovodila priredbom i cijeli tim učitelja - učiteljice Nada Dolar i Dijana Mikulan koje su pripremale male recitatore, učiteljica Melita Tkalec koja nam je sa svojim učenicima u lutkarskoj predstavi pokazala kako se ponaša Zaljubljena pahuljica, učitelj Zvonimir Hajdarović koji je za nastup izvježbao školski zbor, vokalnu grupu 8.-ih razreda uz glazbenu pratnju te tamburaše, učitelj Veljko Posavec koji je zaslužan za scenografiju iznenađenja, kojoj je svakako pridonio i živi prikaz jaslica članova Etno i cvjećarske grupe pod vodstvom učiteljica Suzane Baksa i Renate Posavec - sa svojim su nas učenicima pozvali da odbacimo sve ono materijalno i svakodnevno za čime smo prisiljeni juriti u ovom današnjem brzom svijetu te da cijele sebe poklonimo svojim obiteljima, bližnjima, najvažnijima...Poruka je priredbe zaokružena dramskom predstavom učiteljice Željke Pavlic-Bedić i članova dramsko- scenske grupe po kojoj je priredba i dobila naziv.

Učenici su svojom pjesmom, zvucima flaute, violine, klavira i tamburice, stihovima  i glumom unijeli Božić u naša srca i ispunili ih onim najdragocjenijim - mirom i blaženstvom.

Iznenadila nas je i obradovala i ravnateljeva objava na kraju priredbe da je škola od nekadašnjeg učitelja i direktora škole Danijela Bosnara dobila imanje.

... A praznici su projurili 100 na sat i evo nas opet u školskim klupama. Krajolik nam je zabijelio snijeg, koji je zakasnivši par tjedana, pomutio planove o mirnom početku nastave, ali barem nam je svima skupa veselije.

Zato, dobrodošli natrag u školske klupe!

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 17. 1. 2013.