Škola u prirodi - Pakoštane

Učenici 4.a razreda PŠ Dunjkovec i 4. razreda PŠ Pušćine te njihove učiteljice Višnja Špicar i Sanja Marciuš od 10. do 14. rujna 2012. bili su na terenskoj nastavi Škola u prirodi.

Smjestili su se u Hotelu Marin u mjestu Pakoštane. Putujući prema moru, posjetili su NP Krka i obišli znamenitosti Šibenika. Naredna četiri dana bila su im ispunjena brojnim obvezama. Plovili su prema otočiću Vrgada na kojem su upoznali izgled malog dalmatinskog mjesta i autohtone biljne vrste primorskog zavičaja. Tijekom plovidbe,naučili su kako ribari bacaju mrežu u more i kako izgleda posao ribara. Prošetali su PP Vransko jezero i usvojili mnoge pojmove vezane uz boćate vode. Doživjeli su najljepši zalazak sunca u Zadru, popraćen nježnom glazbom Morskih orgulja. Poigrali su se na šarenim svjetlima Pozdrava Suncu.Divili se raskoši zlata i srebra na izložbi Zlato i srebro Zadra.Upoznali su staru gradsku jezgru grada Nina i poželjeli bezbroj želja dodirujući palac na spomeniku Grgura Ninskog. Na povratku kući, ostali su zatečeni ljepotom Cerovačkih pećina. Svaki slobodan trenutak tijekom dana, iskoristili su za učenje i školske obveze. Izradili su plakate o svakome mjestu na kojem su bili, napisali izuzetno kvalitetne i maštovite Ribarske priče, održali nastavu književnosti uz more, sat TZK u moru i na plaži, sportski susret s učenicima 4. razreda OŠ Pakoštane. U autobusu su ponavljali riječi engleskog i njemačkog jezika vezane uz more. Pjevali su klapske pjesme. Ni zabave nije nedostajalo. Pjevalo se, plesalo, biralo miss i mistera, najluđu frizuru... Kao što je većina učenika zapisala u svoj Dnevnik škole u prirodi, bilo je to pet dana koje nikada neće zaboraviti.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 11. 10. 2012.