Čitanje je čarolija

Natjecanje u poznavanju pročitanih djela učenika drugih razreda Čitanje je čarolija održano je 27. ožujka u školskoj knjižnici OŠ Nedelišće.

Kolika se čarolija i znanje može kriti u lektirnoj knjizi, najbolje su pokazali  učenici  svih  četiriju drugih razreda  OŠ Nedelišće, uključujući i dvije PŠ, Dunjkovec i Pušćine, na natjecanju koje je organizirano 27. ožujka u njihovoj školskoj knjižnici. Od 35 pitanja u prvom krugu natjecanja, ekipe iz Dunjkovca i Pušćina odgovorile su točno na svih 35 pitanja i osvojile 35 bodova. Za samo jedan bod slabije su bile ekipe 2.a i 2.b razreda iz Nedelišća. Nakon 7. dopunskog pitanja dobili smo pobjedničku ekipu i konačan poredak.
Kao i kod svih dosadašnjih natjecanja, i ovi su sudionici pokazali izvrsno znanje i odličan timski rad. Podršku natjecateljima davala je do sada najbrojnija publika, njihovi razredni prijatelji koji će se, potaknuti uspjesima svojih predstavnika, možda već sljedeće godine prijaviti za natjecanje. Čestitke natjecateljima i njihovim učiteljima. Svi ste bili sjajni.

POREDAK I SUDIONICI:

1. mjesto: PŠ Dunjkovec:  Maria Marčec, Sara Trnovčanec, Karlo Petričević

1. mjesto: PŠ PušćineLuka Ceilinger, Jan Špiclin, Tin Zamuda

3. mjesto: 2.a Nedelišće: Saša Srpak, Darian Mikulan, Vedran Bogdanović

4. mjesto: 2. b Nedelišće: Vilim Srnec, David Mikolaj, Filip Jengić

Napomena: Kako se kod posljednjeg pitanja i odgovora potkrala pogreška, nakon reagiranja ekipe iz Pušćina, 1. mjesto pripalo je ravnopravno ekipi Pušćina i Dunjkovca.Voditelj se ispričava natjecateljima za propust.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 1. 4. 2012.