Natjecanje učenika u poznavanju njemačkoga jezika

Već je niz godina naša škola domaćin županijskoga Natjecanja iz njemačkoga jezika, a ove su godine najbolji poznavatelji njemačkoga jezika međimurskih osnovnih škola svoje znanje imali prilike pokazati 3. ožujka.

U toplim riječima dobrodošlice ravnatelj Ivica Paić svima je poručio da daju najbolje od sebe, a neposredno prije ulaska u učionice u kojima ih je čekao najstresniji dio dana, natjecatelji su još malo uživali u svom poznavanju njemačkoga jezika slušajući recitaciju Denisa Jakoba Hrušocija te se opuštali zvukovima flaute koju je odsvirala Lucija Horvat.

U Natjecanju iz njemačkoga jezika za osnovne škole sudjeluju samo učenici osmih razreda, a ispit pišu u dvjema kategorijama - A kategoriji, za učenike koji njemački uče kao obvezni jezik od 1. razreda te B kategoriji, za učenike kojima je njemački jezik izborni, a uče ga od svojega 4. razreda.

OŠ Nedelišće na Natjecanju su predstavljala trojica učenika - Luka Topolnjak, Matija Topolnjak i Leo Crnetić, a pripremila ih je i uvježbala prof. Mirna Oreški. Najbolji je među njima bio Matija Topolnjak koji je pokazanom visokom razinom znanja u A kategoriji osvojio izvrsno 1. mjesto te se plasirao na državnu razinu natjecanja. Svoje prvo mjesto Matija dijeli s Aleksandrom Žužulom iz OŠ Ivanovec (mentorica Ivana Komar Srnec), a na državno je natjecanje, koje će se od 21. do 23. travnja održavati u OŠ Brodarica kod Šibenika, pozvana i drugoplasirana Ema Čemerika iz OŠ Podturen (mentorica Snežana Nedelkovska).

Natalie Vurušić, 6. b

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 24. 3. 2015.