Drugi dio uređenja školskog parka

Skupina dobrovoljaca naše škole, ravnatelj, nekoliko učitelja, nekoliko učenika osmih razreda i školski domar, udružilo je svoje snage i dokazalo nam kako se u slozi grade stvari. A kad jednom krene, iz naizgled malih projekata, izrastaju oni koji nam svakodnevni život čine ljepšim.

Kako je već odlučeno na koji će se način iskoristiti debla breza koje su zbog starosti uklonjene, trebalo je pristupiti i uređenju prednjeg dijela školskog dvorišta.

Borovi, uklonjeni početkom školske godine, ostavili su ga praznim pa je trebalo osmisliti njegov novi, privlačniji izgled.

Potrebu uređenja uočio je ravnatelj, a učitelj likovne kulture Veljko Posavec i njegov pripravnik Vanja Vrbanec skicirali su nekoliko mogućih rješenja. Na kraju je izabrano najbolje među njima, a ideja je ubrzo i realizirana.

Topli, sunčani dani, koji su ove godine stigli nešto ranije, kao da su se složili s time da dvorištu treba promjena i već je krajem ožujka radna skupina (koju su činili ravnatelj Ivica Paić, učitelji Veljko Posavec, Milan Đurić i Sandro Balašković, domar Dejan Cenko te učenici Karlo i Luka Marciuš,  Lovro Fegeš, Leon Vrček i Karlo Čemerika) obavila izvrstan posao i mukotrpnim radom, jer trebalo je razvoziti 8 tona sitnog kamenja za staze, izravnati zemlju, zasaditi mlado drveće i obaviti još štošta, pretvorila naše školsko dvorište u pravi mali park.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 6. 4. 2014.