Dolazak britanskog veleposlanika u OŠ NEDELIŠĆE

Povodom promocije Zelene agende Općine Nedelišće,16. studenoga 2011. godine prisustvovali su posjetu britanskog veleposlanika Davida Blunta našoj područnoj školi Pušćine.

U nastavku možete pročitati što je veleposlanik rekao našim novinarkama.

Koliko ste dugo veleposlanik u Hrvatskoj i sviđa li Vam se ovdje?

U Hrvatskoj sam tri godine i tri i pol mjeseca.

Jeste li prvi put u najsjevernijoj županiji u Hrvatskoj i kako Vam se ovdje sviđa?
Pa bio sam u Varaždinu, ali to, mislim, ne spada u  najsjeverniju županiju.

Jednom sam bio na putu iz Budimpešta do Zagreba pa sam se vozio kroz Međimurje i odgovor je, da, bio sam već ovdje, ali na putu.

Ima li možda kakvih sličnosti s mjestom gdje ste rođeni?
Rođen sam u južnom djelu Engleske i mislim da ima sličnosti. Moja baka je živjela na selu i to je jako slično Međimurju pa zato ima sličnosti.

Što mislite, ulaže li Hrvatska dovoljno u očuvanje i zaštitu okoliša?
Svi bi trebali ulagati, ali teško je odlučiti u što ulagati: u škole, okoliš, ceste ili  gradnje, ali mislim da Hrvatska dovoljno ulaže, no mogla bi i više.

Gdje vidite mogućnost ili neki vidljiviji napredak na polju ekologije?
Mislim da je ključ u tome da se svi više fokusiramo na održivost. Nije pitanje da se ništa ne čini, trebamo sjeći drveće, trebamo imati žetvu, ali one moraju biti održive pa kad posjećete drvo, posadite dva nova.

Hvala Vam na ovom kratkom razgovoru.

objavio: Administrator   datum: 23. 11. 2011.

« Svibanj 2024 »