"Slike" iz daleke Indije

Sudionici projekta Bookmarker imali mogućnost da u prostoru školske knjižnice prisustvuju nezaboravnom druženju s gospođom ANANDOM. Obučena u tradicionalnu indijsku nošnju

Iako smo glavninu Bookmarker projekta odradili, naše aktivnosti vezane uz taj projekt još uvijek traju pa su tako sudionici toga projekta imali mogućnost da u prostoru školske knjižnice prisustvuju nezaboravnom druženju s gospođom ANANDOM. Obučena u tradicionalnu indijsku nošnju, gđa Ananda nije mogla ostati nezapaženom na hodnicima naše škole, a kada je ušla u prostor namijenjen za susret, oči prisutnih bile su širom otvorene. Učenici su takvu odjeću mogli vidjeti samo na televiziji, ali ovako uživo... Bio je to pravi doživljaj! Osim odjećom, gđa Ananada privukla je pozornost prisutnih i svojom pričom o dalekoj Indiji. ( Ona je porijeklom Njemica koja je 6 godina živjela u Indiji i tamo upoznala sadašnjeg svog supruga s kojim živi u Varaždinu i bavi se jogom). Učenicima je približila svakodnevni život Indijaca, pričala im je i o velikim socijalnim razlikama, o načinu školovanja, kulturi, tradiciji, odjeći.... Razgovor je vođen na engleskom jeziku pa je svoju ulogu prevoditelja jako uspješno odradila učenica 8.b razreda Dora Dadić. Bilo je među učenicima i onih koji su svoje poznavanje engleskog jezika iskoristili da pitanja postavljaju  na tom jeziku pa je ovo druženje imalo još jednu svrhu, pokazati kako učenje stranog jezika u našoj školi ima i praktičnu primjenu. Posebni doživljaj za sve prisutne bilo kada je gđa Ananda, prvo učiteljicu Mariju Topolnjak, a zatim i nekoliko djevojčica obukla u sari i stavila im na čelo bindu. Dok ih je oblačila, pričala im je i o namjeni i vrsti te odjeće te materijalima od koje se ona izrađuje kao i o tome kako je nose i muškarci i zovu je dhoti. Za ovo lijepo druženje osim gđi Anandi moramo se zahvaliti i učiteljici Mariji Topolnjak kao i gđi Dijani Posavec, majci učenice 3. a razreda Anande Marciuš-Kovač, učiteljicama engleskog jezika Ivani Sokač , Dubravki Vukšić Jasni Pevec te njemačkoga Danijeli Horvat i Lani Pintarić.

objavio: Zora Hajdarović   datum: 15. 12. 2011.

« Svibanj 2024 »