Čarobna Noć knjige u OŠ Nedelišće

Desetak petaša i šestaša OŠ Nedelišće zasigurno će pamtiti 27. travnja 2023. Tu smo večer, naime, u prostorijama školske knjižnice obilježili Noć knjige.

Susret naziva „Moj najdraži ulomak“ u sklopu Noći knjige trajao je od 19 do 21 sat i uvjerili smo se da škola nudi i zanimljive sadržaje čak i u nešto kasnije večernje sate (za one koji jedva čekaju izjuriti van).

Na samome početku susreta od našeg smo knjižničara saznali zašto se baš toga datuma, gdje se sve obilježava Noć knjige te koja je tema ove godine zastupljena. Nakon korisnih informacija, malo smo se zamislili nad izazovima koje nam nudi budućnost te „čari umjetne inteligencije“, no zahvaljujući upravo nama, entuzijastima i zaljubljenicima u knjige, čitanje i književnost, sigurni smo da će knjiga kao izvorni medij opstati u svom najčistijem obliku.

Osvježeni sokovima i slatkišima, jedva smo dočekali doći na red i reći riječ, dvije o svojoj najdražoj knjizi (ili dvije) te pročitati ulomak koji smo sami odabrali. Iako smo pažljivo i sa zanimanjem pazili i slušali jedni druge, veselili se novim naslovima i zanimljivostima, bilo je tu smijeha, upadanja u riječ, šala i malih jezičnih rasprava.

Kako je vrijeme odmicalo, u našu se knjižnicu doista uvukla noć i postalo je uistinu čarobno i poticajno. Toliko je bilo veselo da smo poželjeli da Noć knjige bude češće, a i izrodio se prijedlog o osnivanju čitateljskog kluba. Prve kandidate već imamo; na zabavna druženja u budućnosti pozivamo i sve vas!

Željka Pavlic

objavio: Aleksandar Puklavec   datum: 28. 4. 2023.