Odbojkaški susreti

Krajem nastavne godine, kad već svi učenici znaju kojom su ocjenom ocijenjeni i jesu li rezultati njihovoga godišnjega truda i zalaganja za pohvalu ili pokudu te jesu li svojim uspjehom zadovoljni ili će se sljedeće godine ipak potruditi malo više, u OŠ Nedelišće već se zavidni niz godina organiziraju sportski susreti u odbojci u kojima snage odmjeravaju učenici protiv učitelja i učenice protiv učiteljica.

Opuštenom se sportskom atmosferom zapravo smanjuje napetost koja je na završetku nastavne godine neminovna, a razvija se sportski duh i jača odnos povjerenja između učenika i njihovih učitelja. Veselje i opojan zvuk dječjeg smijeha ispune tom prilikom sportsku dvoranu. a gomila malih navijača raduje se, gotovo podjednako, uspješnoj igri učenika koliko i borbenom sportskom duhu učitelja. Kao i prethodnih, i ove je godine održana i utakmica između roditelja i učitelja. Ni ovdje se nije bilo lako odlučiti za koga navijati pa su svi zajedno pozdravljali svaki osvojeni bod. Ali tako je to u sportu, kao i u svakoj školi na kraju nastavne godine - ukoliko je zaslužen i pošten, svakom se uspjehu i dobrom rezultatu svi raduju. Upravo zato o rezultatima utakmica i nećemo govoriti.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 18. 6. 2013.