Uređen Kutak za čitanje u PŠ Dunjkovec

Čitanje je vještina bez koje suvremen čovjek ne može i važno ju je usvojiti u dječjoj dobi. Djeca kroz knjige uče o svijetu koji ih okružuje. One im omogućuju razvoj mišljenja i pomažu u razvoju govora, bogate im rječnik, razvijaju književno-umjetnički ukus, oblikuju njihov stav, djeluju na emocije. Važno je da djeca što ranije steknu zanimanje i ljubav prema čitanju. Da bi u tome pomogle svojim učenicima, učiteljice PŠ Dunjkovec osmislile su i uredile Kutak za čitanje u holu škole. U tome su im donacijama pomogli tvrtka Eko Međimurje d.o.o. i Udruga žena Pretetinec.

Kutak za čitanje zamišljen je kao mjesto u školi gdje će učenicima stalno biti dostupne knjige i slikovnice te će oni u svoje slobodno vrijeme moći razvijati svoje predčitalačke i čitalačke vještine te bogatiti svoj rječnik. Od ideje do realizacije nije prošlo puno vremena i sve to zahvaljujući novčanim donacijama tvrtke Eko Međimurje d.o.o. i Udruge žena Pretetinec. U uređenju Kutka sudjelovala je i gospođa Katarina Kirić iz Pretetinca koja je sašila jastuke da bi se učenici mogli udobno smjestiti prilikom čitanja.

Otvorenje Kutka za čitanje održalo se 7. ožujka kada su učenici PŠ Dunjkovec pripremili prigodni program. Nakon završetka programa učenici su pohrlili prelistati nove knjige.

objavio: Ana Marciuš Knezić   datum: 11. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »