UČENICE OŠ NEDELIŠĆE DEBITIRALE NA ŠKOLSKOM FUTSALU

Učenice OŠ Nedelišće 22.1.2019. svojim sudjelovanjem na 1.kolu školskog natjecanja u futsalu u Prelogu,s ciljem stjecanja novog iskustva, opravdale su tu inicijativu škole. Iako, znamo svi, nogomet nije predodređen samo za muškarce sam nagovještaj odlaska na to natjecanje uzburkao je školske sportske vode.

Otpraćene s velikim zanimanjem, pa i kontroverzama, muških suškolaraca pobornika toga  najzastupljenijeg i najpopularnijeg sporta moramo spomenuti kavalire Abela Krznara, Mišu Podvezanca i Viktora Goričanca koji su im pomogli u taktičkoj  pripremi za natjecanje.

Osnovnu školu Nedelišće predstavljale su učenice 7. i 8. razreda: Helena Damjanović, Stela Zorković, Lana Rušec, Mia Florjanić, Karla Hergotić, Viktorija Horvat, Katarina Magdalenić i Lea Novak. Sve redom dale su obol u čvrstoći igre, nezaustavljivoj energiji u napadu i obrani i neumornom jurišanju  na gol, a dva pogotka na gol upisala je naša Lana  Rušec.  Na natjecanju  nastupile su ekipe s iskustvom u futsalu  OŠ Prelog, 1.OŠ Čakovec, OŠ Strahoninec, OŠ Gornji Mihaljevec i OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu pa je rezultat za nastavak natjecanja izostao. Znajući da je rezultat neka druga priča nastojati ćemo i nadalje  poticati učenice na izvanškolsko sudjelovanje u raznim sportskim granama poglavito radi njegovanja tjelovježbe kao zdravog stila  života.

Učenicama čestitamo na odličnom nastupu, sportskoj igri i poštivanju fair play pravila igre!

Kristina Horvat,prof.

objavio: Kristina Horvat   datum: 28. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »