U posjetu Cenacolu

U petak, 22. ožujka, dvadesetak učenika osmih razreda posjetilo je kuću zajednice Cenacolo, bratovštinu Sv. Josip Radnik u Varaždinu, te je imalo prilike čuti svjedočanstvo djevojaka koje su živi svjedoci čuda koje Bog čini u životima onih koji su u jednom trenutku izgubili svaku nadu.

Cenacolo je zajednica mladih u kojoj se okupljaju mladići i djevojke s problemom ovisnosti i oni umorni i razočarani koji su u potrazi za smislom života. Zajednica nudi jednostavan, obiteljski način života prožet radom, molitvom, prijateljstvom i vjerom u Božju riječ i Njegovu providnost. Učenike su dočekale djevojke Ivana i Adrijana koje su im ispričale svoju životnu priču. Govorile su o onome što ih je dovelo do ovisnosti, poput nedostatka komunikacije u obitelji, vlastitih strahova i nesigurnosti. „Sve su to bile praznine koje sam nečim htjela ispuniti. A ispunila sam ih drogom. Netko ih ispuni nečim drugim, televizijom, kompjuterima… Bilo mi je teško prihvatiti samu sebe,“ pripovijedala je Ivana.

Učenicima su željele svratiti pozornost na male, ali važne probleme kako bi ih mladi ljudi na vrijeme uočili i s njima se suočili. Nakon obilaska kapelice, radionice, dnevnih prostorija i gospodarskih zgrada učenici su svojim kućama ponijeli svjedočanstvo načina života koje vodi „iz tame u svjetlo života“.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 5. 4. 2013.