Na državnom LiDraNu u Vinkovcima

Učenica 8. b razreda Tonka Cimerman ove je godine pozvana na državnu Smotru LiDraNo (Smotra literarnih, dramskih i novinarskih radova) koja se u Vinkovcima održala od 22. do 24. travnja. Tonka je sudjelovanje na državnoj razini LiDraNa izborila samostalnim novinarskim radom Što to mladi slušaju, koji je državno povjerenstvo prepoznalo zbog iznimne kvalitete, sveobuhvatnosti i odlične strukture teksta u kojemu se bavila tematikom problematičnih glazbenih izričaja naših osnovnoškolaca.

U Vinkovce je, osim Tonke pozvano još 14  mladih novinara koji su se kvalitetom napisanih tekstova istaknuli između 83 novinarska rada koji su državnome povjerenstvu predloženi sa županijskih razina iz cijele Hrvatske.

Tijekom triju dana, Tonka je sa svojom mentoricom Martinom Horvat Kolar sudjelovala u raspravama na okruglim stolovima, pisala novinarske tekstove na radionicama, ali je stigla i uživati u scenskim nastupima lidranovaca koji se bave dramskim izrazom. Dane je provodila u društvu svojih vršnjaka, gledajući grupne i pojedinačne scenske izvođače i raspravljajući o tome kako poboljšati svoje sposobnosti pisanja. O svojemu iskustvu Tonka je izrazila samo pozitivne dojmove: Uživala sam, učila i stekla nove prijatelje, bilo je vrijedno svih muka.

Na županijskoj su Smotri LiDraNo sudjelovali još i Lea Branilović (7. d) i Aleksandar Dragaš (7. c) koji su s mentoricom Željkom Pavlic pripremili samostalne scenske nastupe, Beata Horvat (6. d) koja se uspješno ističe u literarnom stvaralaštvu te Ema Mikulić (8. c) čiji je samostalni novinarski rad Zdravlje na kocki bio predložen na državnu Smotru. Beatina je mentorica Martina Horvat Kolar, a Emina Anita Škvorc Branda.

Tonka Cimerman, 8. b

objavio: Martina Horvat Kolar Tonka Cimerman Maja Barbić   datum: 30. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »