Županijska Smotra LiDraNo

Na ovogodišnjoj, 33. Smotri literarnih, dramsko-scenskih i novinarskih radova LiDraNo ove je godine sudjelovalo čak osam naših učenika. LiDraNovci naše škole i ove su godine postigli zapažen uspjeh pa imamo čak dva prijedloga za državnu Smotru.

Na međuopćinsku razinu Smotre u Štrigovi pozvane su Beata Horvat iz 6. d koja se predstavila literarnim radom Slučaj vešmašina (mentorica Martina Horvat Kolar),  Ema Mikulić iz 8. c koja je napisala samostalni novinarski rad Zdravlje na kocki (mentorica Anita Škvorc Branda) i Tonka Cimerman iz 8. b samostalnim novinarskim radom Što to mladi slušaju?! (mentorica Martina Horvat Kolar). U pojedinačnim scenskim nastupima odlični su bili Paula Marciuš iz 3. P kazivanjem pjesme Tiček i ja Dragutina Domjanića (mentorica Sanja Marciuš) te sedmaši Lea Branilović izvođenjem monologa Sutra Jasminke Tihi Stepanić (mentorica Željka Pavlic) i Aleksandar Dragaš monologom Rođendan Bojane Meandžije (mentorica Željka Pavlic).

Beata, Lea, Ema i Tonka sudjelovale su i na županijskoj razini LiDraNa. Lein talent i vještinu zamijetilo je i povjerenstvo koje je njezin sjajan nastup nazvalo scenski vatrometom.  Beata, koju krasi lakoća pisanja i koja nas je prošle godine svojim literarnim radom predstavljala na državnom LiDraNu, i ove se godine istaknula svojim tekstom, a povjerenstvo je naglasilo da dogodine očekuje i nastavak njezine priče.

Novinarski tekstovi koje su napisale Ema i Tonka već su na međuopćinskoj razini Smotre pohvaljeni kao vrsni radovi sa zanimljivim i aktualnim temama koji bi se bez problema mogli objaviti u bilo kojim novinama, a njihova je kvaliteta konačno potvrđena prijedlogom na najvišu, državnu razinu Smotre.

Čestitamo svima na zapaženim rezultatima, a Emi i Tonki držimo fige za poziv na Državni LiDraNo!

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 5. 3. 2024.