MOJE MALO KINO

Jedne kišne srijede, točnije 13. prosinca, učenici razredne nastave OŠ Nedelišće te područnih škola, Dunjkovec i Pušćine, zaputili su se u Centar za kulturu Čakovec kako bi pogledali igrani film Dnevnik Pauline P.

Film Dnevnik Pauline P. je igrani film u trajanju od 95 minuta koji je snimljen prema romanu poznate hrvatske spisateljice, Sanje Polak. Film je režisirao Neven Hitrec koji je zaslužan za pregršt smiješnih i šaljivih scena. Kadrovi su odlični, realistični i prate život vrckave Pauline tijekom škole i školskih praznika. Paulina živi s mamom i tatom u stanu jedne zgrade, a najbolja prijateljica joj je Nikolina. Kad u školu stigne nova učenica, po imenu Ana, Paulini se svijet preokrene preko noći. Jasno ističe da ju mrzi i da joj nitko ne može uzeti mjesto prve dame u 3.c razredu. Paulina je emotivna i sposobna djevojčica koja odlično rješava sve probleme, pa je tako osmislila plan kako pomiriti roditelje. Film se temelji na dnevniku i na stvarnim problemima iz svakodnevnog života- ljubav, prijateljstvo, obitelj.

Nakon odgledanog filma, svaki je razred našao najpogodnije mjesto za sebe kako bi još malo ostao na toplome.

1. A i 1. B razred posjetili su dječji odjel čakovečke knjižnice gdje su saznali kako postati članom knjižnice i koliko dugo knjiga može biti u njihovom domu. Naučili su koje vrste knjiga posjeduje knjižnica i način na koji su posložene na police. 1. D i 1. P razred su u igraonici knjižnice čitali i slušali priču „Snježna obitelj“. Svi drugi i četvrti razredi su ostali u CZKu kako bi sudjelovali u poučnom kvizu o kazalištu, filmu te Centru za kulturu. Za nastanak kviza zaslužni su gospođa Tasjenka Žnidar te gospodin Davor Dokleja.

3.A i 3. B razred posjetili su turističku agenciju Rudi express gdje su saznali za trenutne odlaske na Advent, koliko ima zaposlenih, koju školu treba završiti da bi se moglo raditi u agenciji, što ako se pokvari autobus na putovanju te koja je bila njihova ovogodišnja najudaljenija destinacija- Manchester. Gospođa iz agencije je odlično sve objasnila, odgovarala na pitanja radoznalih učenika. Učenici su se na kraju počastili bombonima.

3. D i 3. P razred bili su u posjetu Turističkom uredu grada Čakovca gdje su saznali hrpu informacija: kako se postaje turistički djelatnik, objasnili su im kalendar događanja kroz godinu, pozvali učenike na Advent u subotu i nedjelju kad vozi božićni vlakić. Ured surađuje s uredima u Republici Hrvatskoj, Mađarskoj i Sloveniji. Mnogi turisti se raspituju koje muzeje posjetiti i koji autohtoni suvenir kupiti. Na kraju su dobili bombone.

Iako kišna, srijeda nam je prošla s odličnim reakcijama učenika na film, a  kućama su stigli bogatiji za nove informacije.

objavio: Dijana Fekonja Juras Maja Barbić   datum: 13. 12. 2023.