Promocija zbornika „Tragovi budućnosti“

Dana 6. prosinca 2023. godine, učenice Osnovne škole Nedelišće, polaznice izvannastavne aktivnosti „Mali književnici“ su sa svojom učiteljicom, Dijanom Fekonja Juras, prisustvovali promociji zbornika „Tragovi budućnosti“ u nakladi Udruge Mlada pera koji se održao u Čakovcu, u zgradi Scheier.

U ime cjelokupne organizacije, svima se obratio predsjednik Udruge Mlada pera, gospodin Gorkić Taradi.

Učenice Sofija Novak (3.b), Nives Krznar (3.b) i Leona Balić (4.a) odabrane su kao vrlo uspješne male književnice. Njihove pjesme o Međimurju uvrštene su u knjigu pod nazivom „Tragovi budućnosti“. Svaka od njih je izuzetno kvalitetno i s odgovarajućom intonacijom pročitala svoje literarne radove na održanoj promociji pred punom dvoranom uzvanika. Sofijina pjesma Šareno Međimurje govori o Međimurju i Platani kao bratu i sestri te o Mađerkinom bregu i rijekama. Pjesma pod nazivom Moje Međimurje, koja je  Nivesin uradak, govori o starim običajima poput folklora i kola te o ljepotama gajeva i polja. Leona se odlučila za pisanje o Platani kao kraljici odjevenoj u zlatni kaput i o šarenim leptirima s veličanstvenim krilima.

Mlade književne duše posjetio je i sveti Nikola s vrećicom slatkiša i kemijskom olovkom s logom Udruge Mlada pera.

Svi prisutni dobili su primjerak Zbornika za uspomenu i nadajmo se da će se književno stvaralaštvo mladih snaga nastaviti.

objavio: Maja Barbić Dijana Fekonja Juras   datum: 8. 12. 2023.