Posjet Tvornici kreveta i madraca "Bernarda"

Predviđenim kurikulumum za šk. god. 2023./2024. učenici 3.a., 3.b i 3.P razreda posjetili su Tvornicu kreveta i madraca „Bernarda“ u Pušćinama sa ciljem upoznavanja industrije kao značajne gospodarske djelatnosti zavičaja.

Uz ljubaznu dobrodošlicu vlasnice i direktorice gospođe Bernarde Cecelje, voditeljice izvoza gospođe Dragice Tizaj i voditelja proizvodnje gospodina Ivana Križaja Banića krenuli smo u obilazak poduzeća. Tijekom poučnog obilaska predstavljen nam je i objašnjen sektor stolarije, šivaone, konfekcije spužva, montaža gotovog proizvoda i naravno, prodaja u salonu.

Djelatnici tvrtke Bernarda pokazali su učenicima kako se na modernim CNC strojevima reže materijal te proces štepanja madraca prema izabranom uzorku. Najveće oduševljenje djeci predstavljao je proces izrade peleta od otpadnog drva, te nam je gospođa Bernarda objasnila da taj proces omogućava poduzeću grijanje tijekom cijele zime, a uz to koriste i energiju Sunca zbog ugrađenih solarnih panela.

Tako poduzeće Bernarda predstavlja zaokruženu proizvodnju koju su prepoznala djeca na terenu, ali i europsko tržište. Nakon edukativnog vođenja i dobivanja brojnih zanimljivih informacija, u poduzeću Bernarda učenicima je bila pripremljena okrjepa svježim pecivima i sokovima te je svaki učenik na poklon dobio dekorativni jastuk i prigodno slatko iznenađenje.

Ovim putem zahvaljujemo svim djelatnicima poduzeća Bernarda, a posebno gospođi Bernardi na gostoprimstvu, zanimljivom i stručnom vodstvu na terenu te svim iznenađenjima koja će djeci uvijek buditi lijepe uspomene i ugodne razgovore o vodećem gospodarskom regionalnom lideru i to upravo u našoj županiji.

Na povratku u školu učenici 3.P razreda posjetili su još OPG Zdolec te razgledali njihovu farmu krava i saznali da mlijeko prodaju Vindiji.

objavio: Maja Barbić Anamarija Novak   datum: 27. 11. 2023.