Škola u prirodi

Učenici četvrtih razreda naše škole sa svojim su učiteljicama bili na terenskoj nastavi Škola u prirodi – Fužine.

Na put su krenuli 13. rujna 2023. Prva postaja bila im je Zračna luka Franjo Tuđman. U Zagrebu, vozeći se uspinjačom, najkraćom željeznicom na svijetu,  imali su pogled na cijeli grad. Vidjeli su katedralu, Markov trg, tržnicu Dolac, a na Trgu bana Josipa Jelačića zaželjeli su sreću i bacili novčić u Manduševac. Prošetali su Zrinjevcem, razgledali kulturne i povijesne građevine našega glavnoga grada. Nastavili su svoj put prema Karlovcu gdje su razgledali akvarij slatkovodnih riba.

Put su nastavili na svoje odredište, Fužine. Smjestili su se u Fužinarskoj kući, a navečer je slijedila zabava uz disco. Drugoga dana, 14. rujna, posjetili su otok Krk. Vozili su se brodicom na otočić Košljun na kojemu su posjetili franjevački samostan te njihovu etnografsku zbirku, knjižnicu i muzej sakralnih predmeta. U Jurandvoru su posjetili crkvicu sv. Lucije u kojoj je pronađena Bašćanska ploča.

Vrhunac dana bilo je kupanje u Baškoj. Nakon večere, na kreativnoj radionici, izrađivali su ukrase koje smo ponijeli svojim kućama. Trećega dana, 15. rujna, su nakon doručka posjetili  špilju Vrelo te prošetali jezerom Bajer. U NP Risnjak prošetali su poučnom stazom Leska i saznali mnogo o najvećim zvijerima koje žive u našoj domovini. Na putu prema domovima zaustavili su se u Karlovcu u McDonald'su. Puni dojmova i obogaćeni brojnim novim spoznajama uvečer su stigli svojim kućama.

objavio: Maja Barbić Ivana Slukić   datum: 20. 9. 2023.