Humanitarni ponedjeljak

Ove godine humanitarni duh u OŠ Nedelišće moći će se osjetiti zbog čak dva događaja, tj. akcija koje su se slučajno (možda i znakovito) poklopile na isti dan.

Naša je škola već godinama uključena u projekt „Škole za Afriku“ koja ove godine završava 5. lipnja 2023. Školarci se zajedno sa svojim razrednicima polako vraćaju provođenju raznih aktivnosti ili jednostavno skupljaju novčane donacije i  tako pomažu našim malim dalekim prijateljima.

Drugi projekt vezan je uz donacije plišanaca u sklopu humanitarne akcije Djeca za djecu koji se ostvaruje suradnjom Općine Nedelišće, Osnovne škole Nedelišće i Dječjeg vrtića Zvončić. Samo finale akcije održat će se u dvorištu Doma umirovljenika i ispred zgrade Općinske uprave i to u ponedjeljak 5. lipnja od 9 do 12 sati.

Kako sudjeluju učenici naše škole? Naši su školarci ovih tjedana bili pozvani da doniraju svoje plišance. Iako se ne umanjuje nijedan učinak ili vrijednost akcije, zasigurno je da će djeca samim odabirom, odvajanjem i darivanjem svojih omiljenih plišanih igračaka osjetiti veće zadovoljstvo znajući da će doći u dobre ruke bolesne djece kojoj će to zasigurno, kroz utjehu i maženje, pomoći u njihovom oporavku. A dobre mame te će plišance oprati s ljubavlju i tako svojoj djeci opet pokazati kako su nesebičnost, empatija i humanost naši glavni aduti za ljepšu, bolju, topliju i ljudskiju budućnost. Hvala im na tome!

Svi ste pozvani na kupnju prikupljenih plišanaca jer novčanim donacijama pomažete  djeci udruge „Pogled“ i pedijatriji Županijske bolnice Čakovec. Dobrodošli!

objavio: Željka Pavlic   datum: 2. 6. 2023.