Natječaj "Za novac marim, troškove pratim" o financijskoj matematici i budžetu za osnovnoškolce!

Mladi financijski stručnjaci su 17.5.2023.  pokazali svoje vještine u upravljanju novcem u 8.C razredu  Borna Horvat, Lovro Podvezanec i Tiana Režek te u 8.B razredu Ivana Kolar i Helena Mikec, Franka Mesarić i Alana Horvat, Ivan Lakas Podvezanca i Jona Žvor te Lovro Kutnjak s učiteljicom mentoricom Karmen Habijan Buza u ovogodišnjem natječaju o financijskoj matematici i budžetu za osnovnoškolce koji je stavio mlade stručnjake pred izazov - pokazati svoje vještine u upravljanju novcem i razumijevanju financijskih koncepta.

Ovaj edukativni događaj pružao je osnovnoškolcima jedinstvenu priliku da pokažu stečena vrijedna znanja o financijama i budžetiranju sa sata matematike i dodatne nastave matematike u našoj školi.

Financijska matematika je područje koje se bavi primjenom matematičkih alata i tehnika u svijetu financija. Uključuje razumijevanje koncepta kamata, investicija, budžetiranja i drugih financijskih elemenata. Natječaj o financijskoj matematici i budžetu je osmišljen kako bi potaknuo mlade ljude da razviju financijsku pismenost i steknu vještine koje će im biti korisne u budućnosti. Pogledajte radove naših učenika redom:

Ovaj natječaj je okupio najbolje osnovnoškolce iz cijele Hrvatske koji se nadmeću u rješavanju financijskih zadataka i problema. Sudionici su pokazali svoje vještine u izračunavanju kamata, planiranju budžeta, donošenju financijskih odluka i još mnogo toga. Natjecanje je izazovno, ali i vrlo poučno iskustvo za sve sudionike.

Jedna od zanimljivosti ovog natječaja je da će sudionici imati priliku primijeniti svoje financijske vještine kroz simulirane scenarije. Postavljeni su im različiti financijski problemi i izazovi koji su ih potaknuli na kreativno razmišljanje i pronalaženje rješenja.

Organizatori natječaja su pripremili bogate nagrade za najuspješnije sudionike. No, nagrade nisu jedini cilj natjecanja. Važnije je da sudionici steknu znanja i vještine koje će im pomoći u osobnom financijskom upravljanju u budućnosti.

Financijska pismenost je ključna vještina koja će mladim ljudima omogućiti da donose informirane odluke o novcu i budu uspješni u financijskom planiranju. Kroz ovaj natječaj, osnovnoškolci će se upoznati s financijskim konceptima na zanimljiv i interaktivan način. Ovaj događaj je sjajna prilika za učenje, zabavu i stjecanje vrijednih znanja.

Sretno svim sudionicima natječaja o financijskoj matematici i budžetu!

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 29. 5. 2023.