Terenska nastava na Plitvička jezera - Ništa nam neće ovaj dan pokvariti

Šestaši OŠ Nedelišće još su jednom sebi (i drugima) dokazali da ne postoji loše vrijeme ni loši vremenski uvjeti dok god ima volje i entuzijazma za nove „terenske pobjede“.

U petak, 12. svibnja 2023. otisnuli smo se iz kišnog Međimurja prema toliko očekivanim Plitvicama. Lica đaka i njihovih učitelja, razrednica i pratitelja bila su nasmijana i vedra.

Putem do Plitvičkih jezera, uz stajanje i okrepu, pažljivo smo slušali našeg zanimljivog, zabavnog i dobro raspoloženog vodiča. Putem smo mogli uživati u pogledu na čudesan hrvatski krajolik; na rijeke koje su nas prolaskom kroz četiri županije neprestano pratile i izmjenjivale se.

Prije samih Plitvica dah nam je oduzeo pogled na prekrasan i čudesan pitoreskni kraj u kojem su se smjestile Rastoke. Bio je to dobar uvod u ono što je uskoro uslijedilo. Stigli smo do samog odredišta. Na samome početku na Plitvicama nas je dočekala koja kap kiše, ali se uskoro toliko dugo najavljivani kišni dan pretvorio u dan gdje su nam Plitvice pokazale svu svoju raskoš u smjeni kiše, oblaka i sunca. Zelenilo, šumovi, kraljevski slap, vijugave stazice, mir, bjelina pjene slapova i slapića što su se prelijevali i preskakivali, u nas su unijeli dodatnu radost i vedrinu. Slijedi mirno i spokojno putovanje brodom i vlakićem. Koliko doživljaja u jednome danu!

Tako je to kad dobro raspoložena ekipa odluči da nam ništa neće ovaj dan pokvariti. Na kraju smo dobili i pohvale od strane vodiča, vozača i osoblja Mc Donaldsa za pristojno i primjereno ponašanje (s nama je u pratnji bila i školska pedagoginja, pa nije to na odmet čuti, zar ne?!). Što smo drugo mogli nego - povjerovati im.

objavio: Željka Pavlic Maja Barbić   datum: 16. 5. 2023.