Ispis statistike od 22. 9. 2016.

Višnja Špicar - 3. D razred

Mjesečni planovi

Kriteriji vrednovanja

E-mail: visnja.spicar@skole.hr

Vijesti iz našega razreda

Izvanučionička nastava u Čakovcu

Kišno jutro nije obećavalo lijep i zanimljiv dan u Čakovcu. No, kako smo se školskim autobusom bližili središtu naše županije, nebo je postalo svjetlije, a kiša polako prestajala.

Do zgrade Županije pratila nas je tek pokoja kišna kap. Dočekala nas je gđa Aleksandra Ličanin koja nam je ispričala sve što trebamo znati o radu župana, pročelnika i županijskih vjećnika. Smješteni u udobne stolice županijske vijećnice, osjećali smo se kao pravi skupštinari ili vijećnici. (Gđa Aleksandra je rekla da su obje riječi točne.) Dobili smo prigodu da se okušamo za govornicom, no pokazalo se da to i nije jednostavno. Na kraju, pozdravio nas je i sam župan, gospodin Matija Posavec.

U nekoliko koraka, našli smo se u Memorijalnom centru likovnog umjetnika Ladislava Kralja Međimurca. Razgledali smo kuću u kojoj je živio, sobu u kojoj je slikao, spavao, vidjeli nešto njegove odjeće i bicikl kojim se vozio gradom. Neke njegove slike su nas  podsjetile na poznatu seriju Gruntovčani, a na nekima nismo mogli prepoznati što je naslikano, ali ima puno boja, što je zanimljivo.

Nakon kratkog predaha za užinu, uputili smo se u CZK kako bismo pogledali norveški film Los Bando. Zabavan film o djeci koja su željela ostvariti svoj san i nastupati na rock festivalu.

Na kraju, proveli smo zanimljivo, informacijama i aktivnostima bogato prijepodne u Čakovcu.

objavio: Višnja Špicar   datum: 2. 3. 2020.