I smetje vredi

Učenici trećih razreda naše škole ove su godine bili aktivno uključeni u projekt Općine Nedelišće "I smetje vredi".

Poznato je da su stanovnici cijelog Međimurja već dugo veoma odgovorni u svom odnosu prema prirodi. Razvrstano smeće u našim domovima sasvim je normalna stvar. Već i najmanji Međimurci znaju da tako brinu o svom okolišu i vlastitoj budućnosti.

Kako bi poboljšali savjest svojih stanovnika o zaštiti prirode čelnici Općine Nedelišće ove su godine provodili projekt " I smetje vredi" sufinanciran od strane Europske unije te Europskih strukturnih i investicijskih fondova RH.

Svi se učenici naše škole rado uključuju u sve aktivnosti vezane uz zaštitu prirode. Učenici trećih razreda tijekom cijele godine sudjelovali su u radionicama, predavanjima i akcijama čišćenja i uređenja okoliša.

Završna aktivnost projekta bila je izrada likovnih radova od otpadnih materijala. Za izbor najboljih radova bile su zadužene učiteljice trećih razreda i učitelj likovne kulture Veljko Posavec. Dana 30.svibnja održano je proglašenje najboljih iako su se svi učenici pokazali veoma kreativni.Najbolje u PŠ Dunjkovec bile su: Olivera Trojok, 3.bD

Kimmi Stefani Balog, 3.aD te

Lana Kovač, 3.bD.

Njih je načelnik Općine Darko Dania ugodno iznenadio vrijednim poklonima, a za kraj su svi učenici pogledali predstavu "Hrčak i Smrčak" u izvođenju Kazališne družine "Pinklec".

objavio: Suzana Baksa   datum: 4. 6. 2019.