preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Erasmus +

 

O projektu "Novi val znanja u našoj školi"

Projekt „Novi val znanja u našoj školi / New wave of knowledge in our school“ financira se iz Erasmus+ programa Europske Unije (Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince). U sklopu odobrenog projekta šestero djelatnika naše škole stjecat će nova znanja i kompetencije na stručnim usavršavanjima u različitim zemljama Europske Unije (Nizozemska, Švedska, Španjolska, Finska i Portugal).

Ciljevi projekta su:

(1) izgradnja europskog identiteta naše škole i unapređenje međunarodne dimenzije obrazovanja kroz podizanje znanja i kompetencija naših djelatnika koje su potrebne za poučavanje učenika u suvremenim obrazovnim okruženjima

(2) podizanje razine kompetencija djelatnika u upotrebi novih interaktivnih i kreativnih metoda i tehnika poučavanja koje će učenike potaknuti na razvoj kritičkog mišljenja te suradničkog učenja kroz istraživačku nastavu i biti usmjerene na cjelovit razvoj učenika

(3) podizanje vještina rukovođenja i upravljanja razredom i procesima poučavanja kroz aktivnosti i tehnike koje će učenje učiniti aktivnim procesom

(4) razvijanje sposobnosti učitelja u uspješnom nošenju s problemima koji se mogu pojaviti u komunikaciji s učenicima i među učenicima te načinima  prepoznavanja i razrješavanja konfliktnih situacija

(5) podizanje digitalnih kompetencija učitelja u upotrebi informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT) u poučavanju kroz primjenu različitih web alata

(6) podizanje značaja i važnosti inkluzivnog obrazovanja u našoj školi kroz stvaranje inkluzivnih odgojnih i obrazovnih okruženja i vrijednosti usmjerenih k razumijevanju individualnih potreba svakog učenika, prihvaćanju različitosti među učenicima te podizanje kompetencija učitelja u pružanju profesionalne, programske i metodičko-didaktičke podrške usklađene s potrebama i jakim stranama svakog pojedinog učenika

Uključivanje škole u sam projekt proizlazi iz snažne potrebe djelatnika za dodatnim kompetencijama u radu s učenicima usklađenih s potrebama suvremenog obrazovanja, kao i potrebe za internacionalizacijom škole. Sudionici aktivnosti nova će znanja diseminirati na školskoj i regionalnoj razini, stoga vjerujemo da će realizacija projekta imati dugoročne utjecaje ne samo na aktivne sudionike, već i cijelu školsku ustanovu, a posebno naše učenike.

Ukupna vrijednost projekta je 12. 273 EURA, a projekt će se provoditi u razdoblju od 1.11.2017. – 31.10.2018.

Koordinatorica projekta je Valentina Martan, mag. logoped.

Sažetak projekta u Europskoj bazi projekata možete pronaći na poveznici. 

Twinspace projektahttps://twinspace.etwinning.net/65046/home​

Iz medija:

 Coaching Paths - emedjimurje

http://emedjimurje.rtl.hr/skolski-kutak/valentina-martan-po-novi-val-znanja-u-svedsku

http://emedjimurje.rtl.hr/skolski-kutak/os-nedelisce-karla-kovac-po-novi-val-znanja-u-finsku

http://emedjimurje.rtl.hr/skolski-kutak/os-nedelisce-uciteljica-sanja-crncec-na-usavrsavanju-na-malti

http://emedjimurje.rtl.hr/skolski-kutak/os-nedelisce-uciteljica-iris-bel-na-tecaju-u-spanjolskoj-sevilli

http://emedjimurje.rtl.hr/skolski-kutak/foto-novi-oblik-nastave-u-os-nedelisce

Vijesti

Diseminacija: IKT i besplatni web alati u obrazovanju: Drugi način proučavanja i učenja

Diseminacija "ICT and free Web Tools in Enducation: Another way to Teach and Learn" tečaja održanog od 21.5.2018. do 25.5.2018. u Almadi u Portugalu održate će se kroz nekoliko deseminacijskih aktivnosti i stručnih interaktivnih predavanja i radionica.

22.8.2018. Karmen Habijan Buza, prof. održala je stručno interaktivno predavanje i radionicu na 4. sastanku Županijskog stručnog vijeća učitelja matematike Međimurske županije u Čakovcu u I.OŠ Čakovec.


     

     

     

U interaktivnom predavanju prikazano je uz fotografije posjeta i pojašnjenje aktivnosti rada portugalskoj osnovnoj te posjet i rad u Unesco-ovoj srednjoj školi  Escola Secundária Emídio Navarro i Microsoft-ovoj srednjoj školi Escola secundaria don Manuel Martins opremljenoj s Future Classrom Lab.

Prikazani su ciljevi imlementacije rada u nastavi i metologija rada te kulturni događaji uključeni u rad na tečaju. Odgovorilo se na pitajte "Kako IKT može služiti pedagogiji"? Aplikacije su samo prijedlozi, traže bolje i kombiniraju više toga u nizu učenja. Prikazani su Web alati i njihova primjena u nastavi kroz igru i gemifikaciju te vještine koje razvijaju učenici.

  

Sudionici tečaja iz Švedske, Finske, Italije, Rumunjske, Cipra i Hrvatske te domaćini iz Portugala su razvili i oblikovali kompetencije podučavanja koje podrazumijevaju vještine i metode podučavanja koristeći u nastavi digitalnu tehnologiju i digitalni sadržaj te dobili potvrdu Uvjerenje o pohađanju  nastave i dokument svoje osposobljenosti Dokument Europass mobilnosti.

Kao dio diseminacijskih aktivnosti vezanih uz stručno usavršavanje u Portugalu, Karmen Habijan Buza je uredila školski "Erasmus kutak" sa slikama i dojmovima te materijalima iz Portugalskih škola.

     

     

Kao dio diseminacijskih aktivnosti vezanih uz stručno usavršavanje u PortugaluKarmen Habijan Buza je održala predavanje Stručnim vijećima škole s materijalima iz Portugalskih škola i tečaja "ICT and free Web Tools in Enducation: Another way to Teach and Learn" 10.9.2018. u prostorijama OŠ Nedelišće.

     

     

17.10.2018. Karmen Habijan Buza, prof. održala je stručno interaktivno predavanje na sastanku Županijskog stručnog vijeća učitelja hrvatskog jezika Međimurske županije u Čakovcu u PŠ Pušćine s temom IKT i besplatni web alati u nastavi hrvatskog jezika.

    



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 25. 8. 2018.

Korisni linkovi

Virtualna šetnja


Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji


eTwinning

   

          

 

eTwinning projekti naše škole:

School Magazine:"Stand up!" 2022./2023.


Foto galerija





preskoči na navigaciju