Dan škole 2016./2017.

Nastavna se godina došuljala svome kraju i ostavila nam prostora tek za još jednu, ujedno najveću svečanost za sve učenike, učitelje i roditelje – Dan škole.

Svečanu večer Dana škole 2016./2017. obilježili su školski zbor i školski orkestar koji su pod vodstvom učitelja Zvonimira Hajdarovića otpjevali pjesme Lepi Juro kres nalaže i Laudate Dominum, odnosno odsvirali Pink Panter temu te međimursku pjesmu Zaigrajte meni.  Recitatori 1. b razreda pod vodstvom učiteljice Ivane Slukić odrecitirali su prigodne pjesme Škola, Kako rastu djeca i Kad porastem bit ću. Posebni je razredni odjel s učiteljicom Karlom Kovač priredio pjesmu Sunce i djeca. Mali lutkari, koje je za nastup pripremila učiteljica Renata Posavec, na zavičajnom su govoru izveli igrokaz Zgubleni cicek. Erik Prepelić, učenik 6. a razreda, iznenadio nas je svojom kajkavskom obradom Nirvanine pjesme De si spala prošlu noć.  Učiteljica Marija Topolnjak pripremila je male glumce u igrokazu Pamučne oči. Odgovor na pitanje Kaj si delamo… dala nam je dramska grupa viših razreda pod vodstvom učiteljice Željke Pavlic Bedić. Ravnatelj škole Ivica Paić na kraju svečanosti popunio je pozornicu najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima koji su našu školu predstavljali na državnim natjecanjima iz različitih područja. Učenikom generacije proglašen je Marko Varga, izabran između deset najuspješnijih osmaša, a konkurencija su mu bili Patricija Van, Elena Horvat, Nina Pörs, Bartol Marodi, Niko Vidović, Tomislav Grudić, Filip Posavec, Abel Jakopec i Vedran Rušec. Najbolji su sportaši Nina Vrček i Filip Bacinger, dok je najčitačem  postala Leona Pokos iz 1. b razreda. Najbolji su razredi 6. c i 7. b razred s razrednicama Iris Bel i Jelenom Sršan Pavlic zaradili nagradni izlet.

Još je jedna uspješna godina iza nas, a zasluženi će ljetni praznici donijeti predah i odmor kako bismo u sljedećoj pokazali još veću težnju za novim znanjima.

Željka Pavlic Bedić, prof. i Martina Horvat Kolar, prof.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 16. 6. 2017.