Projekt "Trening Životnih Vještina"

Od ove školske godine učenici svih četvrtih razreda Međimurske županije sudjeluju u projektu Trening Životnih Vještina.

Projekt je nastao u suradnji Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije i same Županije.

Cilj projekta je kroz osam radionica razvijati kod učenika niz pozitivnih vrijednosti, naučiti ih dobroj komunikaciji i osvijestiti štetnost različitih ovisnosti.

Radionice su se provodile na satu razrednika tijekom cijele školske godine.

Učenici su dobili radne bilježnice, a učiteljice priručnike u kojima su razrađene sve teme.  Provedene su ove radionice: Samopoštovanje, Odlučivanje, Pušenje, Reklamiranje, Suočavanje sa stresom, Komunikacijske vještine, Socijalne vještine, te Zauzeti se za sebe.

Edukacija učitelja i koordinatora provela se na dva stručna skupa u OŠ Belica. U provedbi projekta u našoj školi sudjelovale su učiteljice Sanja Marciuš, Renata Posavec, Višnja Špicar i Marija Topolnjak. Koordinator projekta bila je pedagogina Mira Paić.

Završnica ovogodišnjeg projekta obilježena je 30. svibnja u Čakovcu. Tom prilikom, za učitelje i koordinatore organizirano je stručno predavanje na temu "Štetnost pušenja za zdravlje."

Učenici su se družili na sportskim igrama održanim ispred Centra za kulturu Čakovec.

U predvorju Zgrade Scheier priređena je izložba učeničkih radova na temu " Pušenje je štetno za zdravlje". Svi sudionici na dar su dobili narančaste majice sa sloganom "Igraj se i vježbaj svakoga dana, živi život bez duhana". Predstavnici naše škole na završnici projekta bili su učenici 4.D razreda Ivan Novak i Luka Logožar te njihova učiteljica Višnja Špicar.

objavio: Višnja Špicar   datum: 7. 6. 2017.

« Ožujak 2024 »