I cug mašina je fučnula...

Učenici 2. a i 2. b razreda sa svojim učiteljicama, 12. travnja 2017. realizirali su izvanučioničku nastavu Putujemo autobusom i vlakom. Školskim autobusom krenuli su put Čakovca do željezničkog kolodvora.

Na blagajni su kupili putne karte i nestrpljivo čekali dolazak vlaka iz Varaždina. Kad je vlak stigao na peron, uzbuđenje učenika je polako raslo jer je nekim učenicima to bila prva vožnja vlakom. Ušli su u vlak s puno opreza, smjestili se i čekali znak prometnika – čula se „fučka“ i vlak je krenuo. Učenici su uživali u vožnji do D. Kraljevca, a još više natrag do Čakovca jer je vlak vozio Alanin tata koji je po zanimanju stojovođa pa je svaki učenik bio u kabini stojovođe i jedanput potrubio za sreću. Dolaskom na željeznički kolodvor, učenici su razgledali prostorije željezničkog kolodvora  i upoznali se s voznim redom vlakova.

Slijedila je šetnja do centra grada Čakovca gdje su učenici upoznali dječji i opći odjel Knjižnice „Nikola Zrinski“. Nakon kratkog odmora, igre i sladoleda, posjetili su autobusni kolodvor gdje su vidjeli čekaonicu, blagajnu, dolazne i odlazne perone.

Zadnji, nekim učenicima i najuzbudljiviji dio izvanučioničke nastave, bio je posjet Policijskoj  postaji Čakovec. Učenici su vidjeli gdje i kako se izdaju osobne iskaznice, putovnice i vozačke dozvole. Razgibali su se i vježbali u njihovoj sportskoj dvorani i upoznali kakve sve motore i automobile voze policajci. Kao šlag na kraju, učenici su  upoznali policijskog psa po imenu Boss koji je redom sve učenike „pošnjofao“ i poslušno pozirao na zajedničkoj fotografiji.

Pomalo umorni, ali puni dojmova, učenici su se školskim autobusom  vratili u  Nedelišće.

učiteljica Željka Klamfar Kirić

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 26. 4. 2017.