Modernije i funkcionalnije elektroinstalacije u OŠ Nedelišće

Zbog dotrajalosti školskih elektroinstalacija i novoga pravilnika o tarifama prema kojemu se potrošnja struje morala svesti na 20 KW/h, ovoga je ljeta ravnatelj Ivica Paić krenuo u projekt sanacije i modernizacije instalacija kompletne škole zaključno vrijedan 140 000 kn.

Sigurnost, funkcionalnost i smanjena potrošnja energije osigurani su prije svega zamjenom dotrajalog centralnog ormara, razvodnih ormara i brojila novima, zamjenom neonske rasvjete modernijom i štedljivijom led rasvjetom, te ugradnjom softverskoga programa s uključenim   automatskim zvonom koje radi preko školskoga razglasa, zahvaljujući kojemu tijekom odmora učenici i djelatnici škole mogu uživati u glazbi. Ugrađena je i led rasvjeta na središnjem školskom prilazu.

Radovi koje je, temeljem javnoga natječaja, izvodilo poduzeće TOROID-ENERGIJA d.o.o.  Nedelišće trajali su od sredine srpnja do sredine rujna, a rokovi izvođenja produžili su se zbog obima i sveobuhvatnosti poslova te zidova koji su razrušeni prilikom ugradnje dodatnih utičnica u svim učionicama. Time su smanjene potrebe za različitim kablovima, a zidove je  po završetku radova trebalo sanirati i oličiti.

Brojne su komponente na kojima se radilo tijekom ljetnih praznika doprinijele energetskoj učinkovitosti, ali i sigurnosti učenika u okruženju kojemu su svakodnevno izloženi.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 17. 1. 2016.