Dan škole

Mjuzikl Putujmo u prošlost višemjesečni je projekt koji je dodatno zbližio dvije već prijateljske škole, OŠ Rikard Katalinić Jeretov Opatija i OŠ Nedelišće, čiji su voditelji ravnatelji Fredi Glavan i Ivica Paić. Premijera mjuzikla održana je 6. lipnja 2014. na obilježavanju Dana škole OŠ Nedelišće.

Mjuzikl, u kojem u glumačkim i pjevnim dionicama sudjeluju učenici i učitelji obiju škola, nastao je prema uzoru na Kumičićev roman o Zrinsko-frankopanskoj uroti, a za izvedbu na pozornici preuredila ga je učiteljica Norma Migliaccio Čučak, koja je ujedno opatijsku ekipu pripremala za nastup. Dramsku ekipu u Nedelišću pripremala je učiteljica Željka Pavlic – Bedić. Kao autorica songova u projekt se uključila Tajana Dukić, ravnateljica Glazbene škole Tarla Opatija, a zbor OŠ Nedelišće za nastup je uvježbao učitelj Zvonimir Hajdarović. O izgledu scene brinuo je učitelj OŠ Nedelišće Veljko Posavec, a Nedelišćanka Jasenka Prprović, dipl. kostimografkinja, pomogla je pri odabiru kostima, posuđenih od gospođe Vlaste Godec iz Varaždina. Nakon puno posla, uvježbavanja i dotjerivanja, što u morskom kraju, što u našem ravničarskom,  strepnje oko toga hoće li se svi dijelovi slagalice uspješno posložiti i prionuti jedni uz druge, otklonjene su već nakon generalne probe, a dugotrajan i gromoglasan pljesak publike potvrdio je uspjeh ovoga glazbeno-scenskog uratka. Po završetku mjuzikla Ivica Paić, ravnatelj OŠ Nedelišće, okupljenima je predstavio i pohvalio najveće ovogodišnje školske uspjehe. Osim brojnih učenika i njihovih mentora, koji su školu predstavljali na županijskim, regionalnim i državnim natjecanjima i smotrama, ravnatelj je najučenicom generacije proglasio Zoju Vizinger, najčitačem Vilima Srneca, a najsportašima Petru Špicar i Leona Vrčeka. Na kraju je proglasio najbolje razrede po izboru učitelja. Cjelokupan događaj bio je zapravo svečan ispraćaj učenika na zaslužene i dugoočekivane ljetne praznike.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 13. 6. 2014.