Dan sporta 2014.

Dan sporta obilježili smo 20. svibnja u Badličanu, na sportskim terenima i školskom imanju.

Nakon dužeg hladnog i kišovitog perioda koji  je prijetio da će nam uništiti planove za Dan sporta ipak smo dočekali druželjubivije, sunčano vrijeme. Oni hrabriji do mjesta radnje, Badličana, biciklirali su dobro opremljeni zalihama vode i hrane, kacigama i drugim zaštitnim potrepštinama,  dok su se oni drugi, koji su svu potrebitu snagu odlučili sačuvati za središnji događaj – sportska nadmetanja – odlučili dovesti autobusom. Kako god stigli, dan je bio kao stvoren za buđenje natjecateljskog duha. Nogometno igralište u Badličanu uskoro je vrvjelo i odzvanjalo pokretima i glasovima borbenih igrača i navijača. Razredni su timovi brzo stvoreni, svatko je odabrao sebi dražu štafetnu igru u kojoj će sudjelovati, a zatim dao sve od sebe da baš njegov razred bude najbolji. Sportski su susreti završili opuštenom odbojkaškom utakmicom između učenica i učiteljica te nogometnim susretom učenika i učitelja. Na kraju nam ipak, u žaru druženja, uopće nije bio važan pobjednik. Važni su bili trud i zajedništvo koji su nas toga dana vodili.

Dan smo zaokružili okrjepom sokovima i roštiljanjem na badličanskom školskom imanju što nas je sve, onako pozitivno iscrpljene na sportskim terenima, jako veselilo.

Dok su viši razredi napustili školski teren, niži su razredi ostali na školskom igralištu i igrali rukomet, košarku i odbojku. Djevojčice su se dečkima pridružile u igrama ili igrale gumi-gumi.

Dan sporta obilježen je i u područnim školama u kojima su se učenicima u sportskim igrama priključili i roditelji.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 21. 5. 2014.