Dan sporta

Prekrasan proljetni dan osvanuo je 30. travnja i vesele su se zrake sunca od jutra razlile našim krajem pozivajući nas da se družimo s njima. Rado smo prihvatili poziv, jer obilježavali smo Dan sporta.

Vrijeme, dakle, kao da je potpisalo ugovor s nama pa su učenici razredne nastave od jutarnjih sati uživali na školskom dvorištu u različitim sportskim aktivnostima.

Učenici predmetne nastave imali su drukčije planove. Dio predviđenih aktivnosti, doduše nisu uspjeli ostvariti, jer su na igralište i školsko imanje u Badličanu umjesto biciklima stigli autobusima, ali početno su razočaranje ubrzo zaboravili u natjecateljskom dijelu dana. U zabavnim timskim igrama pokazali su razrednu slogu i podršku, dobro se nasmijali, razbudili natjecateljski duh, i ponovno pokrenuli, kroz ovu iznimno dugu zimu, uspavanu potrebu za kretanjem u prirodi.

Sportski je dio dana završio nogometnom utakmicom između učenika osmih razreda i učitelja, te ženskom odbojkom u kojoj su snage odmjerile učenice i učiteljice.

O rezultatima ovoga puta nećemo pisati jer ionako nisu važni. Puno je važnija sloga, smijeh i zadovoljstvo koji su toga dana isijavali iz naših lica.

Vedro i opušteno druženje bližilo se kraju kad smo se onako iscrpljeni i izgladnjeli sa sportskih terena preselili na nedavno naslijeđeno imanje u Badličanu, a tamo nas je dočekala okrjepa - rashlađeno piće i roštilj, kojim nam je, uz školske kuhare, i ravnatelj škole pokazao svoje kulinarsko umijeće.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 5. 5. 2013.