"NAŠE PRAVO NA SPORT" 6. sportsko natjecanje djece s teškoćama u razvoju

Centar za edukaciju i savjetovanje „Sunce“ iz Zagreba, od 23. do 25. studenog 2018. godine, organizirali su sportsko natjecanje za djecu s teškoćama u razvoju pod nazivom „Naše pravo na sport“ u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava. Natjecali su se učenici posebnog odjela Osnovne škole Nedelišće.

Manifestacija je obuhvaćala natjecanje u bazenu i sportskoj dvorani. Natjecanje u dvorani bilo je podijeljeno u četiri kategorije te pet disciplina. U suradnji s Mental Training Centerom, za roditelje i stručnjake, bio je organizirani okrugli stol pod nazivom "Sport i rekreacija za djecu s teškoćama u razvoju".

Predstavnici naše škole, Leon Štefulj i Martin Novak, u konkurenciji od pedeset natjecatelja iz cijele Hrvatske, istaknuli su se u slijedećim disciplinama: šut na gol, bacanje u koš, poligon, trčanje 10-15 metara i boćanje.

Leon Štefulj bio je uspješan u trčanju 10-15 metara osvojivši 3. mjesto.

Voditeljicama Kristini Horvat, prof. tjelesne i zdravstvene kulture i razrednici natjecatelja Karli Kovač (učitelj rehabilitator), najveća je nagrada bilo uživanje u natjecanju i novim prijateljstvima učenika, sposobnosti prilagodbe novonastalim situacijama te njihovoj  snalažljivosti i komunikaciji.

Tjelesna aktivnost ima pozitivne učinke na različite dijelove života. Uvelike je važna i za djecu s teškoćama u razvoju jer poboljšava koncentraciju, kontrolu ponašanja, motoriku, socijalizaciju i sliku o sebi. Pojedinci mogu pokazati svoj talent i suprotstaviti se stereotipima s kojima su svakodnevno suočeni.

Leone i Martine, čestitamo!

objavio: Karla Lešnjak   datum: 3. 12. 2018.