Dan škole

Najsvečaniji dan školske godine uvijek postaje trenutak u kojemu preispitujemo odnos između  zacrtanih ciljeva i postignutih rezultata, veselimo se najuspješnijim potezima i obećavamo si da ćemo sljedeće godine stegnuti mrvicu jače, čestitamo jedni drugima na putevima koji su iza nas i radujemo se onima na kojima ćemo se tek naći. A sve uz čeznutljiv pogled na predstojeće ljetne dane, osunčane, bezbrižne, dječje…

Školska je priredba na Dan škole i ove godine poslužila kao najbolja uvertira, najprije u najnapetija školska zbivanja, kako za učenike, tako i za njihove učitelje, a zatim i u dugo toplo ljeto.

I opet se riječju, glazbom, pjesmom, plesom, glumom prikazalo sve što je djeci važno i što njihovo odrastanje čini uzbudljivim, važnim, drukčijim od svih ostalih.

Za nastupe su učenike pripremile učiteljice Nada Dolar, Melita Tkalec, Renata Posavec, Višnja Špicar, Ivana Slukić i Željka Pavlic Bedić (koja je koordinator cijelog događaja) te učitelj Zvonimir Hajdarović, a za prigodan i radostan izgled pozornice pobrinuo se učitelj Veljko Posavec.

Svi oni koji su nas ove godine učinili najponosnijima uveličali su pozornicu primajući priznanja od ravnatelja. Bili su to: karatisti naše škole (Vedran Štefulj, Marko Lepoglavec, Ian Posavec, Petar Slukić i Josip Slukić s voditeljicom učiteljicom Ivanom Slukić) i atletska ekipa učenika (Roko Farkaš, Oliver Janković, Filip Jengić, Petar Logožar, Martin Mlinarič, Karlo Murković, Miša Podvezanec, Ivan Sutnjak, Mateo Šegović i Marin Žnidarić s voditeljem profesorom Aleksandrom Puklavcem) koji su nas uspješno predstavljali na državnim natjecanjima, Larisa Nomo Nemi, Nera Preložnjak, Nera Preložnjak, Nera Dolar i Jan Špiclin koji su sa svojom mentoricom profesoricom Tamarom Lajtman našu školu predstavljali na državnome natjecanju Čitanjem do zvijezda, Mara Barbić koja je s mentoricom Zorom Hajdarović sudjelovala na državnom Natjecanju u čitanju naglas, Jakov Feher koji je s mentoricom prof. Sanjom Špiranec osvojio 4. mjesto na državnome Natjecanju iz povijesti te Vilim Srnec koji je sa svojom mentoricom učiteljicom Smiljanom Colar po drugi puta osvojio prvo mjesto na državnome Natjecanju iz tehničke kulture.

Najboljim su razredima proglašeni 6. a i 8. b, najčitač je ove školske godine Franka Mesarić iz 3. a, a najbolji su sportaši Lucija Vizinger iz 8. d te Filip Jengić iz 8. a razreda. Ova je godina po mnogočemu posebna, a jedna je posebnost i dodjela priznanja učeniku Janu Špiclinu koji je odmila prozvan i dobrim duhom škole, zbog iznimnoga truda i širenja pozitivne energije, zalaganja i ideja koje je iznjedrio.

Najneizvjesnije je ipak bilo prilikom proglašenja najvažnijega i najuspješnijega – učenika generacije. Nominirani su bili Asja Balić i Filip Jengić iz 8. a, Leda Novak i Lara Poljak iz 8. b, Maria Marčec i Jan Špiclin iz 8. c te Vilim Srnec iz 8. d razreda. Titulu najuspješnijega učenika generacije zasluženo je ponio Vilim Srnec.

Čestitamo svima, učenicima, mentorima, svim učiteljima i roditeljima na svakom uspjehu, a vlastito zadovoljstvo postignutim najveći je i nemjerljiv uspjeh!

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 19. 6. 2018.