Različitost

U nedjelju, 25. ožujka 2018., točno u podne u LifeClass Termama "Sveti Martin" predstavljena je knjiga „Različitost je najzanimljivija boja života“ koja je rezultat literarnoga natječaja  Udruge "Mlada pera" iz Čakovca. Udruga je u  listopadu 2017. raspisala literarni natječaj na temu „različitost“ za sve osnovnoškolce u Republici Hrvatskoj i polaznike hrvatske nastave u inozemstvu jer je jedan od njihovih ciljeva promicanje učeničkoga literarnog stvaralaštva.

Ideja je bila dobiti najkreativnije radove o različitosti, a u tome su se vrlo uspješnima pokazale tri učenice naše škole: Nika Borko iz 8. d te Luna Lesar i Lea Krištofić iz 8. a predvođene mentoricom Anitom Škvorc Branda, prof. Njihovi su literarni radovi dobili svoje mjesto u knjizi sastavljenoj od 154 rada iz 16 županija, Grada Zagreba i Bosne i Hercegovine, ali i pročitani na promociji knjige i dodjeli nagrada najkreativnijim i najoriginalnijim radovima.

Luna je pišući o najvećim i najtežim stvarima svoga života dirnula srca svih posjetitelja, Lea je energično istaknula da je vrijeme da počnemo voljeti različitost jer ona je najljepši nakit koji smo mogli dobiti te da je svatko od nas poseban i upravo zato najbolji primjerak sebe samoga, a Nika je izrekla činjenicu da je jako teško biti različit u današnje vrijeme jer se svi bojimo nepotrebnih komentara ukalupljenih ljudi  koji idu istim putom kao i svi drugi i istaknula da ona želi biti svoja, furati svoj stil. „Bilo je predivno čitati svoj rad pa zatim primiti u ruke knjigu s istim. Ponosna sam na sebe i na sve one koji su danas sudjelovali i napisali odlične sastavke na temu različitost“, oduševljeno je rekla Nika.

Anita Škvorc Branda, prof.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 25. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »